Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2019-05-20) Turniej Ekologiczny.

W dniu 20 maja 2019 roku w SP w Zamościu odbył się Turniej Ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie klas II-VIII. Celem konkursu było:

  • sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy ekologicznej
  • ćwiczenia w rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt
  • propagowanie działań proekologicznych
  • integracja dzieci w zespołach
  • nauka poprzez zabawę
  • kształtowanie postaw zgodnego życia z naturą

Turniej miał charakter współzawodnictwa i przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych 8-12 lat i 13-15 lat. Skład mieszanych drużyn wyłonił się w trakcie losowania, po czym zespoły przybrały wdzięczne nazwy kwiatów: chabry, bławatki, maki itp. Drużyny wykonywały zadania, np. rozwiązanie testu, zagadek, rebusów, krzyżówek, układanie haseł z rozsypanki wyrazowej, rozpoznawanie gatunku drzew oraz odgadywanie ,jakiego zwierzęcia dotyczy opis. Największą ilość punktów w kategorii wiekowej 8-12 lat zdobyli Agata Przybyłek i Wiktor Marek, a w grupie wiekowej 13-15 lat Aleksandra Moś i Łukasz Marek.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą i pomysłowością w rozwiązywaniu problemów. Na turnieju panowała miła i przyjazna atmosfera. Imprezę przygotowały Beata Grygowska i Iwona Nowak-Nawrocka. Na zakończenie dyrektor szkoły Janina Siudzińska wręczyła pamiątkowe dyplomy podziękowała uczestnikom za ich trud. Dzieci otrzymały słodkie upominki.