Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2023-10-31) Pamiętamy...

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do patriotycznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
1 listopada to dzień, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii, tej ogólnonarodowej, jak i lokalnej. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy, a przedstawiciele społeczności szkolnej pod koniec października odwiedzali grabowski cmentarz oraz miejsca pamięci w najbliższej okolicy.

Zapalili znicze na grobach żołnierzy poległych w walce z hitleryzmem, grobach powstańców wielkopolskich, pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, pomnikiem Jana Pawła II w Grabowie nad Prosną oraz w miejscu upamiętniającym rozstrzelanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Raduchowa.

Uczniowie w zadumie pochylili głowy nad mogiłami, a zapalonymi zniczami uczcili pamięć zasłużonych dla ojczyzny. Poprzez udział w akcji „Szkoła pamięta” dołączyliśmy do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019