Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2019-11-21) Gminny Turniej Ekologiczny w Szkole Podstawowej w Zamościu
W czwartek, 21 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Czyste lasy, łąki, pola – Ziemia nasza o to woła”. Z tej okazji został zorganizowany Gminny Turniej Ekologiczny – „Z ekologią na serio i na wesoło” . W konkursie brali udział przedstawiciele szkół z terenu Gminy Sieroszewice. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, ułożenie puzzli przedstawiających krajobraz oraz wykonanie ekologicznych zadań sportowo – sprawnościowych. Głównym celem zmagań konkursowych było zdobywanie i poszerzanie wiedzy ekologicznej, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych oraz integrowanie uczniów.

Zwycięzcami Gminnego Turnieju Ekologicznego zostali:

  • I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach,
  • II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Masanowie,
  • III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Ołoboku.

Za udział w turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zamościu. Nagrody wręczał Wójt Gminy Sieroszewice Pan Anatol Piaskowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zamościu Pani Janina Siudzińska oraz Prezes Stowarzyszenia EkoKlub z Wielowsi Pani Halina Kaźmierczak.

Wójt Gminy Sieroszewice podziękował Pani Dyrektor i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Zamościu za pracę włożoną w realizację projektu „Czyste lasy, łąki, pola – Ziemia nasza o to woła” i podarował laptopy.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019