Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2020-10-14) ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ.
„Uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś!”
14 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości i Rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Wspólnie z kolegami z klasy drugiej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy, a także słodką niespodziankę od Szkolnej Rady Rodziców oraz zaproszonych gości. Rodzice pierwszoklasistów zorganizowali dla wszystkich uczestników uroczystości „słodkie” przyjęcie.
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, którzy nie kryjąc wzruszenia, z dumą podziwiali swoje pociechy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego co nowe i nieznane, Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019