Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2024-05-22) Akcja misyjna „Uczniowie – uczniom”. V edycja.

W Szkole Podstawowej w Zamościu już po raz drugi realizowany był wyjątkowy projekt. Uczniowie mieli możliwość niesienia pomocy dzieciom z… Czarnego Lądu, a konkretnie z Togo i Beninu! W roku szkolnym 2023/2024 misjonarze Werbiści ogłosili V już edycję zatytułowaną: „Akcja Misyjna. Uczniowie – uczniom”. Zbieranie darów trwało od października do stycznia. Dzieci przynosiły zeszyty, plecaki, ołówki, długopisy, bloki rysunkowe i inne szkolne przybory.

Paczki zostały przewiezione do Szkoły Podstawowej im. Unicef w Grabowie nad Prosną, aby stamtąd, wspólnie z paczkami grabowskimi, wyruszyć w daleką podróż do Afryki.

Każdy uczeń miał szansę wesprzeć swym dobrowolnym darem potrzebujących. Akcja stała się świadectwem naszego zaangażowania jako chrześcijan. Mamy być chrześcijanami nie tylko z nazwy, ale również z uczynków. Jak mówi Biblia: „Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” (Jk 2,26). Oczywiście wiara nie może być zastąpiona uczynkami, ale dopiero w uczynkach chrześcijanina staje się rzeczywistością.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019