Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2021-10-27) Gry planszowe – sposób na jesienne popołudnia

W środę 27 października w sali gimnastycznej naszej szkoły już po raz trzeci spotkali się miłośnicy gier planszowych, aby wspólnie spędzić wolny czas.
Popularne niegdyś planszówki, wyparte w dobie cyfryzacji przez gry komputerowe, odeszły na jakiś czas w niepamięć. Teraz jednak ponownie powracają do łask. Stwarzają bowiem możliwość nieograniczonego rozwoju. Siła gier planszowych wynika z ich różnorodności. W przypadku tej rozrywki każdy znajdzie coś dla siebie.

Gry planszowe pomagają doskonalić i rozwijać procesy poznawcze i zdolności orientacyjno-poznawczych, kształcić zmysły, doskonalić sprawność motoryczną, wzbogacać wiedzę o świecie. Granie w planszówki to przede wszystkim cenny, osobisty kontakt z drugą osobą, o czym przekonali się uczestnicy spotkania.. Wśród gier dominowały takie pozycje jak: „Monopoly”, „Gorący ziemniak”, „5 sekund”, „Halli galli”, „Chińczyk”. Dwugodzinne spotkanie było doskonałą okazją do integracji oraz ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia. Emocji było sporo, a czas spędzony na wspólnej zabawie z kolegami, upłynął szybko.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019