Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2022-10-14) DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLASY I

14 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali zaproszonych gości: panią dyrektor Janinę Siudzińską, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, zastępcę przewodniczącej rady rodziców panią Lucynę Przybyłek i przedstawicieli Rady Rodziców, a szczególnie uczniów klasy pierwszej z rodzicami. Pierwszoklasiści świetnie zaprezentowali swoje poetyckie i muzyczne umiejętności, pomimo stresu związanego z publicznym występem.

Pasowanie na pierwszoklasistę rozpoczęto wprowadzeniem pocztu flagowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, po czym wręczyła każdemu pamiątkowy dyplom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Aby umilić im szkolną codzienność, obdarowali ich pamiątkowymi maskotkami. Również rodzice pamiętali o święcie swoich dzieci, przygotowując dla nich ołówki ze słodkościami i zorganizowali poczęstunek.

Tego dnia, z okazji święta pracowników oświaty, czyli Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie podziękowali nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za ich pracę. Nie zabrakło pięknych wierszy, piosenek będących wyrazem wdzięczności za codzienny trud. Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył życzenia i obdarował pracowników „szkolną apteczką”.

Do życzeń dołączyła się pani Julita Zatylna, która w imieniu Rady Rodziców na ręce pani dyrektor wręczyła kosz z wyjątkowymi kubkami dla każdego pracownika szkoły.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019